Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 19 common:people_all_forms

#GlobalMoneyWeek2021 #GMWUkraine2021

Date: 15 березня 2021 о 19:14
62 view

З 15 березня по 21 березня 2021 року наш заклад бере участь у щорічній міжнародній інформаційній компанії Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей).

Цього тижня у всіх класах пройдуть заходи, які допоможуть дітям здобути знання і розвинути навички, необхідні для ухвалення фінансових рішень упродовж життя. Прагнемо надихнути молоде покоління дізнатися більше про гроші, заощадження, як заробляти й вести бізнес.

#GlobalMoneyWeek2021#GMWUkraine2021

З 15 березня по 21 березня 2021 року наш заклад бере участь у щорічній міжнародній інформаційній компанії Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей).

Цього тижня у всіх класах пройдуть заходи, які допоможуть дітям здобути знання і розвинути навички, необхідні для ухвалення фінансових рішень упродовж життя. Прагнемо надихнути молоде покоління дізнатися більше про гроші, заощадження, як заробляти й вести бізнес.

День 1. !!! ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ГРОШІ !!!

1. Індіанці Південної і Центральної Америки колись використовували в якості грошей какао боби та тютюнові листя.

2. У більшості народів в усьому світі найбільш поширеною заміною грошей є домашня худоба.

3. В Київській Русі до появи металевих грошей валютою при торгівлі з країнами Сходу виступали шкурки куниці, від яких згодом і пішла назва монети «куна».

4. У Стародавньому Китаї в якості грошового еквівалента раковини молюсків каурі використовувалися ще близько 4000 років тому.

5. У середньому паперові купюри «живуть» роки по три, поки не зносяться. Але деякі гроші робляться особливо міцними, наприклад, американські долари, які в середньому «живуть» по 8-9 років.

6. У деяких країнах, наприклад, в Австралії, Малайзії та В’єтнамі, паперові гроші насправді не паперові. Вони виготовляються з тонкого і м’якого пластику, міцного і не накопичуючого на собі бактерії.

7. Батьківщиною перших паперових грошей є Китай. Там вони з’явилися ще близько 3000 років тому.

8. У середньому купюри за свій життєвий термін проходять через руки 30.000-50.000 людей.

9. Серед усіх предметів, що ми беремо в руки, саме гроші є самими брудними.

10. У США випускалися купюри гідністю в 100.000$, але вони не передавалися в публічне користування, а використовувалися для внутрішніх розрахунків між банками.

11. В Мікронезії досі збереглися кам’яні гроші, найбільші з усіх коли-небудь використовуваних в світі. Вага деяких з них вимірюється тоннами.

12. Найбільшою в плані номіналу монетою в історії була монетка з Туреччини, в 100.000 турецьких лір. Але з тих пір в цій країні вже була проведена грошова реформа.

13. Найпоширенішою в світі купюрою є банкнота в 100 американських доларів.

14. У США на грошах зображують портрети тільки вже померлих людей.

15. У середині XIX століття в США до 30% усіх колишніх в побуті доларів були фальшивими.

16. Чим більше номінал купюри, тим довше вона живе, так як вона повільніше зношується.

17. Кожна банкнота розрахована на 4 тисячі подвійних згинів.

18. Рідкісна купюра в 2 долари США була випущена обмеженим тиражем в честь 200-річчя незалежності цієї країни.

19. У Стародавній Спарті в якості грошей використовувалися залізні прути, масивні і важкі. Це було зроблено для того, щоб спартанці менше прагнули до багатства, менше крали і не давали хабарів.

20. Вперше в історії масовий випуск круглих монет був налагоджений в Стародавньому Римі.

21. У Канаді одного разу в одиничному екземплярі була виготовлена 100-кілограмова монета із золота 999 проби. Номінал її складав 100.000 канадських доларів, але на ділі цінність її, звичайно, куди вище.

22. Монети бували самих різних форм, але так як раніше вони виготовлялися в основному з дорогоцінних металів, шахраї взяли за звичку зрізати з них краї — майже непомітно, але з кожної монети потроху. У підсумку цінність монет знижувалася, так як вони втрачали у вазі. Щоб уникнути цього, Ісаак Ньютон запропонував робити монети тільки круглої форми, і наносити на їх краї насічки.

23. Найдорожчою у світі монетою є давньогрецький декадрахм. Стародавні греки карбували їх дуже рідко, тільки у зв’язку з якимись значущими подіями, тому в сучасному світі декадрахми дуже рідкісні, а тому коштують шалених грошей.

24. На більшості американських доларів зображені портрети президентів, але Бенджамін Франклін зі 100-доларової купюри, наприклад, ніколи президентом не був.

25. Колумбійський наркобарон Пабло Ескобар, який був одним з найбагатших людей світу, одного разу змушений був підтримувати багаття паперовими грошима, ховаючись від переслідувачів в горах. Щоб обігріти свою сім’ю, він спалив грошей на два мільйони доларів.

26. Слово «копійка» з’явилося в часи Івана Грозного, так як на «копейних грошах», які тоді карбували з срібла, був зображений сам цар з списом у руці (цікаві факти про Івана Грозного).

27. У Німеччині в 20-х роках XX століття із-за жахливої інфляції гроші настільки знецінилися, що багато людей обклеювали банкнотами стіни замість шпалер. Схожа ситуація сталася в XXI столітті в Зімбабве і Венесуелі.

28. Перший в історії грошовий переказ на відстані, за допомогою телеграфу, був здійснений в США в 1918 році.

29. Банкнота з найбільшим у світі номіналом була випущена в Зімбабве в період гіперінфляції. Цілих 100 трильйонів зімбабвійських доларів!

30. У 2007 році в Монголії був випущений тираж унікальних монет із зображенням американського президента Кеннеді, кнопкою на зворотній стороні і технічною начинкою з динаміком. При натисканні на кнопку монета видавала запис однієї з промов Кеннеді.

31. Вартість Землі — п’ять квадрильйонів доларів

32. Сьогоднішній топ-100 багатіїв планети заробили достатньо для того, щоб покінчити з глобальною бідністю 4 рази

33. Єдина жінка, удостоєна портрета на грошових знаках США — Марта Вашингтон.

34. Часто вживається фраза «гроші не пахнуть » родом із Стародавнього Риму. Ці слова злетіли з язика самого імператора Веспасіана , в той момент , коли рідний син присоромив главу сім’ї за введення податку на користування туалетом у громадських місцях для збагачення своєї скарбниці

35. З появою перших грошей як універсального засобу обміну тут же стало виникати безліч різних фальшивомонетників. І якщо сьогодні за такий злочин можна потрапити у в’язницю, то ще в епоху Середньовіччя за подібне злодіяння відрубували праву руку, спалювали на багатті, кидали на поталу голодним звірам, заливали в рот розплавлене олово… Як бачите, факти про гроші можуть і шокувати.

Comments:
Only authorized users can leave comments.